MILL  HILL  TROPHY - Genomförda turneringar
 
 
Förläggning/
datum
Spelade banor Segrare/Arrangör Deltagare
Barsebäck
20-21/4 1991
Barsebäck gamla Barsebäck nya Barsebäck gamla S: Börje Carlsson
A: Anders Söderlund
Deltagare: 7
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Hans, Anders
Himmerland
20-22/9 1991
Himmerland old
Himmerland new
Himmerland new
Himmerland new
Himmerland old
S: Bo Sidell
A: Börje Carlsson
Deltagare: 9
Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Nils, Hans, Bo, Anders
Bäckavattnet
3-5/4 1992
Ringenäs röd, 9 hål
Ringenäs blå/gul
Halmstad norra
Halmstad södra
Bäckavattnet
S: Magnus Bjuggren
A: Bo Sidell
Deltagare: 8
Magnus, Börje, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Prestwick
17-21/9 1992
Royal Troon
Western Gailes
Gleddoch
Dalmahoy East
Dalmahoy West
S: Owe Johansson
A: Magnus Bjuggren
Deltagare: 7
Magnus, Börje, Owe, Bengt, Hans, Bo, Anders
Haag
23-25/4 1993
Noordwijkse
Noordwijkse
Oude Maas
Oude Maas, 9 hål
Purmerend
S: Bengt Kangas
A: Owe Johansson
Deltagare: 9
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Sunne
24-26/9 1993
Karlstad röd/blå
Karlstad gul/röd
Sunne
Sunne
Kristinehamn
S: Bengt Kangas
A: Bengt Kangas
Deltagare: 9
Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Nils, Hans, Bo, Anders
Arild
22-24/4 1994
Vasatorp röd/gul
Vasatorp röd/gul
Sankt Arild
Sankt Arild
Örkelljunga
S: Börje Carlsson
A: Bengt Kangas
Deltagare: 11, samtliga
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Nils, Hans, Bo, Anders
Åbo
23-25/9 1994
Aura
Aura
Seaside
Seaside
Wiurila
Wiurila
S: Lennart Nilsson
A: Börje Carlsson
Deltagare: 8
Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Nils, Bo, Anders
Bad Griesbach
22-24/4 1995
Uttlau
Uttlau
Lederbach
Lederbach
Sagmühle
S: Anders Söderlund
A: Lennart Nilsson
Deltagare: 10
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Mill Hill
22-25/9 1995
Mill Hill
Mill Hill
Elstree
Hadley Wood
Stoke Poges
Stoke Poges
S: Bo Sidell
A: Styrelsen
Deltagare: 9
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Gotland
26-28/4 1996
Gumbalde
Gumbalde
När
När
Kronholmen
Kronholmen
S: Bengt Kangas
A: Anders Söderlund
Deltagare: 10
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Nils, Hans, Bo, Anders
Sundbyholm
6-8/9 1996
Strängnäs
Strängnäs
Torshälla
Torshälla
Sundbyholm
Sundbyholm
S: Hans Ryrberg
A: Bengt Kangas
Deltagare: 9
Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Dublin
17-19/4 1997
St Margareths
Druids Glen
Druids Glen
Malahide
Portmarnock
S: Magnus Bjuggren
A: Hans Ryrberg
Deltagare: 9
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Hook
26-28/9 1997
Värnamo
Värnamo
Hook skogsbana
Hook parkbana
Tranås
S: Anders Söderlund
A: Magnus Bjuggren
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Hans, Bo, Anders
Valderrama
28-30/3 1998
Valderrama
La Quinta B/C
La Quinta A/B
Los Arqueros
Guadalmina Sur
S: Magnus Bjuggren
A: Anders Söderlund
Deltagare: 9
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Hans, Bo, Anders
Åtvidaberg
25-27/9 1998
Landeryd Norra
Åtvidaberg
Åtvidaberg
Landeryd Södra
Linköping
S: Bo Sidell
A: Magnus Bjuggren
Deltagare: 8
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Hans, Bo, Anders
Como
23-25/4 1999
Villa D'este
Villa D'este
Barlassina
Carimate
Carimate
S: Magnus Bjuggren
A: Bo Sidell
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Isaberg
10-12/9 1999
Isaberg Västra
Isaberg Västra
Isaberg Västra
Isaberg Östra
Mjölby
S: Magnus Bjuggren
A: Magnus Bjuggren
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Rom
6-8/4 2000
Le Querce
Le Querce
Castelgandolfo
Castelgandolfo
Le Querce
S: Bo Sidell
A: Hans Ryrberg
Deltagare: 10
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
London
14-17/9 2000
Potters Bar
Potters Bar
Foxhill Longcross
Foxhill Bernard Hunt
Hatfield
Mill Hill
S: Lars Larsson
A: Styrelsen
Deltagare: 10
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Korsör
21-23/4 2001
Sct Knuds
Sct Knuds
Skjoldenäsholm
Sorö
Korsör
S: Owe Johansson
A: Lennart Nilsson
Deltagare: 11, samtliga
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Bråviken
12-15/9 2001
Söderköping
Söderköping
Bråviken
Bråviken
Bråviken
S: Bengt Kangas
A: Robbie Gröndal
Deltagare: 9
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Montpellier
17-21/4 2002
Fontcaude
Fontcaude
La Grande Motte
La Grande Motte
Fontcaude
S: Bengt Kangas
A: Ulf Almqvist
Deltagare: 11, samtliga
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Billingen
13-15/9 2002
Billingen
Billingen
Knistad
Billingen
S: Bengt Kangas
A: Bengt Kangas
Deltagare: 11, samtliga
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Gdansk
4-6/4, 21/5 2003
Postolowo
Postolowo
Sollentuna
Sollentuna
S: Bengt Kangas
A: Lars Larsson
Deltagare: 10
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Möre
29-31/8 2003
Möre
Möre
Möre
Kalmar blå
S: Bengt Kangas
A: Magnus Bjuggren
Deltagare: 11, samtliga
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Biarritz
18-21/3 2004
Arcangues
Le Phare
Arcangues
Makila
S: Magnus Bjuggren
A: Bo Sidell
Deltagare: 11, samtliga
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Södertuna
16-18/9 2004
Kallfors
Kallfors 9-hål
Vidbynäs
Vidbynäs
S: Ulf Almqvist
A: Hans Ryrberg
Deltagare: 8
Ulf,  Börje, Robbie, Owe, Bengt, Hans, Bo, Anders
Skanör
9-11/5 2005
Ljunghusen
Falsterbo
Flommen
Falsterbo
S: Magnus Bjuggren
A: Owe Johansson
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
London
4-7/9 2005
Mill Hill
South Herts
South Herts
Muswell Hill

Mill Hill
S: Lennart Nilsson
A: Anders Söderlund
Deltagare: 9
Ulf,  Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Grönhögen
6-8/5 2006
Grönhögen
Grönhögen
Grönhögen
Kalmar röd
S: Anders Söderlund
A: Börje Carlsson
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bengt, Lennart, Hans, Bo, Anders
Tegelberga
8-10/9 2006
Sturup Park
Tegelberga
Tegelberga
Abbekås
S: Bengt Kangas
A: Lennart Nilsson
Deltagare: 9
Ulf, Börje, Owe, Bengt, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Bjäre
6-8/5 2007
Bjäre
Bjäre
Bjäre
Bjäre
S: Lennart Nilsson
A: Robbie Gröndahl
Deltagare: 9
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Bohus-Malmön
8-11/9 2007
Sotenäs gul/röd
Torreby
Sotenäs gul/blå
Torreby
S: Hans Ryrberg
A: Hans Ryrberg
Deltagare: 9
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Berlin
26-29/4 2008
Stan Eby
Nick Faldo
Arnold Palmer
Arnold Palmer
S: Börje Carlsson
A: Ulf Almqvist
     ass. Lars Larsson
Deltagare: 9
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Beddinge
5-8/9 2008
Ystad
Tomelilla
Degeberga
Bedinge
S: Lennart Nilsson
A: Magnus Bjuggren
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Åsljunga
24-28/4 2009
Örkelljunga
Perstorp
Vasatorp TC57
Perstorp
S: Hans Ryrberg
A: Lars Larsson
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Tokeryd
11-14/9 2009
Gränna
Gränna
Sand
Sand
S: Hans Ryrberg
A: Bo Sidell
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Beddinge 2
8-11/5 2010
Bokskogen gamla
Djupadal
Sjöbo
Tegelberga
S: Ulf Almqvist
A: Owe Johansson
Deltagare: 10
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Hans, Bo, Anders
Visby
17-20/9 2010
Kronholmen
Slite
Slite
Kronholmen
S: Börje Carlsson
A: Anders Söderlund
Deltagare: 9
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Bo, Anders
Finchley
29/4-2/5 2011
The Shire
Mill Hill
Hadley Wood
Finchley
S: Lars Larsson
A: Börje Carlsson
Deltagare: 7
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo, Anders
Örebro
23-26/9 2011
Lanna
Karlskoga
Lanna
Gustavsvik
S: Börje Carlsson
A: Lennart Nilsson
Deltagare: 7
Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Bo, Anders
Omberg
7-10/5 2012
Omberg
Motala skog/hed
Vadstena
Omberg
S: Lars Larsson
A: Robbie Gröndahl
Deltagare: 8
Magnus, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Bo, Anders
Hagenborg
16-19/9 2012
Wiredaholm
Eksjö
Värnamo väst/öst
Värnamo väst/norr
S: Börje Carlsson
A: Magnus Bjuggren
Deltagare: 7
Magnus, Börje, Owe, Lars, Lennart, Bo, Anders
Strängnäs
15, 19-21/5 2013
Bro-Bålsta
Ängsö
Strängnäs
Eskilstuna
S: Owe Johansson
A: Ulf Almqvist
Deltagare: 7
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo, Anders
Riga
2-5/9 2013
Ozo
Ozo
Ozo
Ozo
S: Lars Larsson
A: Lars Larsson
Deltagare: 6
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo
Åhus
8-11/5 2014
Åhus östra
Åhus västra
Sölvesborg
Åhus östra
S: Börje Carlsson
A: Bo Sidell
Deltagare: 9
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Lars, Lennart, Bo, Anders
Tänndalen
3-7/9 2014
Hede-Vemdalen
Funäsdallsfjällen
Funäsdallsfjällen
Hede-Vemdalen
S: Börje Carlsson
A: Owe Johansson
Deltagare: 6
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Bo, Anders
Öijared
5-8/5 2015
Öijared gamla
Öijared nya
Öijared nya
Öijared gamla
S: Anders Söderlund
A: Anders Söderlund
Deltagare: 6
Ulf, Börje, Owe, Lars, Bo, Anders
Ekerum
9-12/9 2015
Västervik
Ekerum Långe Jan
Ekerum Långe Erik
Ekerum Långe Jan
S: Bo Sidell
A: Börje Carlsson
Deltagare: 8
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo, Anders
Åkagården
18-21/4 2016
Åkagården
Båstad gamla
Torekov
Åkagården
S: Robbie Gröndahl
A: Robbie Gröndahl
Deltagare: 7
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo, Anders
Åland
26-29/9 2016
Slottsbanan
Kungsbanan
Kungsbanan
Slottsbanan
S: Anders Söderlund
A: Ulf Almqvist
Deltagare: 7
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo, Anders
Karlshamn
2-5/5 2017
Karlshamn gamla
Karlshamn nya
Karlshamn nya
Karlshamn gamla
S: Anders Söderlund
A: Lars Larsson
Deltagare: 7
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo, Anders
Forsbacka
2-5/10 2017
Gävle Avan
Högbo
Högbo
Gävle Avan
S: Börje Carlsson
A: Owe Johansson
 (ass: Börje, Anders)
Deltagare: 6
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Bo, Anders
Wanbo
11-14/6 2018
Västerås
Hagge
Hagge
Västerås
S: Anders Söderlund
A: Bo Sidell
Deltagare: 6
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Bo, Anders
Prag
24-28/9 2018
Albatross
Beroun
Albatross
Karlstejn
S: Börje Carlsson
A: Anders Söderlund
Deltagare: 7
Ulf, Magnus, Börje, Robbie, Owe, Bo, Anders
Mölle
6-9/5 2019
Mölle gul
Mölle röd
Sankt Arild
Mölle gul
S: Anders Söderlund
A: Börje Carlsson
Deltagare: 7
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo, Anders
Landeryd
17-20/9 2019
Södra röd
Norra blå
Södra gul
Norra gul
S: Anders Söderlund
A: Robbie Gröndahl
Deltagare: 6
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Bo, Anders
Stockholm
25-28/5 2020
Gripsholm
Viksberg
Kyssinge
Waxholm
S: Ulf Almqvist
A: Ulf Almqvist
Deltagare: 7
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Bo, Anders
Nyköping
29/9-2/10 2020
Östra
Västra
Västra
Östra
S: Börje Carlsson
A: Lars Larsson
Deltagare: 6
Ulf, Börje, Robbie, Owe, Lars, Anders

   Till Mill Hill startsida